,,O nás

Filosofie naší MŠ je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle možností, zájmu a potřeb. Máme na zřeteli, že základem našeho úsilí je HRA! Důležitou roli v životě člověka hraje správná předškolní výchova a výuka. My jsme si toho dobře vědomi. Za dobu, během níž je naše školka provozována, jsme vybudovali skvěle fungující, zábavné a zkušenými lektory řízené prostředí, ve kterém se bude každé dítě již po krátké chvíli cítit skvěle a uvolněně. Každý den se odehrává dle stejného harmonogramu. Nicméně i přesto můžeme zaručit, že každá chvíle strávená v naší mateřské školce bude pro Vaše dítě jedinečná. Aktivní pohyb, odpočinek, učení i hraní. To vše pořád dokola a přece pokaždé jinak.

Jestliže chcete mít jistotu, že Vaše dítě vykročí do velkého světa opravdového života dobře připravené a se správnými návyky, neváhejte jej svěřit do naší péče.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Charakteristika školy

Mateřská škola Mistrovická je patrová budova, která má dvě třídy a kapacitu 50 dětí. Navštěvují ji děti ve věku od 2,5 do 7 let.

Je to zděná, původně rodinná vila, v níž byla v roce 1991 provedena modernizace a rozsáhlá rekonstrukce, prostorově vyhovuje potřebám dětí a plnění výchovných cílů a úkolů.

Zřizovatelem MŠ Mistrovická je MÚ Kamenický Šenov a provozovatelem je ZŠ Kamenický Šenov. MŠ je součástí ZŠ od 1.1.2003.

V přízemí MŠ jsou šatny, sociální zařízení, výdejna jídla, jídelna a třída s logopedickým vybavením a cvičebnou, sklad potravin, prádelna, sušárna, kotelna a úložný prostor pro venkovní vybavení.

V patře jsou dvě třídy s hernou pro děti od 2,5 do 4 let a pro děti od 4 do 7 let, 2 ložnice, kancelář, skladové prostory, místnost pro potřeby učitelek

a sociální zařízení.

Stravování je zajištěno jídelnou základní školy, jídlo se denně dováží, v MŠ je pouze výdejna, která slouží i k přípravě svačin.

Vnitřní prostory jsou plně vybaveny a  průběžně doplňovány.

Třídy a herny mají odpovídající vybavení, na dobré úrovni je i vybavení pomůckami. K příjemnému prostředí přispíváme výzdobou.

Před zahájením školního roku 2010/2011 bylo přistoupeno k opravě topení z důvodu havarijního stavu a byly opraveny schody u hlavního vchodu do MŠ.

Před zahájením školního roku 2011/2012 byla vymalována celá budova, obě ložnice vybaveny novými lehátky a prostěradly, druhá šatna vybavena novými šatními skříňkami. Do tříd, heren, jídelny a ložnice byly pořízeny nové záclony. Do jídelny byly v průběhu roku 2011/2012 zakoupeny nové jídelní stoly.

V roce 2014 došlo k celkové rekontrukci- snížení energetické náročnosti budovy. Došlo k zateplení fasády s novými vnějšími omítkami, výměně oken a všech venkovních dveří, uhelna byla proměněna na úložnou místnost pro venkovní vyžití a vyměnil se kotel na tuhá paliva za nový plynový kotel.

Byla opravena střecha a uvnitř budovy došlo ke změnám a úpravám, v podobě nového dětského sociálního zařízení, nové dlažby, obkladů a celá školka se vymalovala.

Byly opraveny schody do zahrady, které byly v havarijním stavu, zároveň doplněny brankou z důvodu větší bezpečnosti dětí při pobytu venku.

Během roku 2016 došlo k přeměně šk.zahrady na přírodní ekozahradu se zajímavými prvky a novému oplocení celého areálu.

Celý komplex MŠ je svou polohou začleněn do okrajové části města, poblíž lesa, parků a hřiště.

Spolupráce s rodiči je na velmi dobré úrovni, celý komplex MŠ využíváme ke společnému setkávání při různých příležitostech.