Připravte ho na školku

23.09.2012 14:27

Co by dítě mělo umět

Ranní vstávání

Zvykněte ho na denní režim, do kterého patří ranní vstávání, pravidelné jídlo a spánek po obědě.

Bez plínek

Ve školce musí být bez nich, nemůže je mít ani na spánek.

Základy hygieny

Naučte ho mýt si ruce, utírat ručníkem a smrkat, když má rýmu.

Samostatně u stolu

Ve školce musí umět jíst příborem nebo lžící a pít z hrnečku.

Oblékání

Těm nejmenším učitelky pomohou, ale dítě by ve třech letech mělo být schopné se částečně obléci samo.

Aby dítě vzali do školky, musí být samostatné. Nemůže nosit plínky a vyžadovat, aby ho někdo jiný nakrmil.

Nepropadejte panice, že dcera nebo syn neumí odrecitovat básničku a nedokáže nakreslit sluníčko. Od toho je školka, kde se děti budou nadále rozvíjet. Dítě by však mělo mluvit tak, aby mu učitelky rozuměly.

Není nutné, aby si potomek dokázal zavázat tkaničku /od toho jsou boty se suchým zipem/, ale měl by umět najít svoje boty a bundu a s mírnou pomocí se do nich nasoukat.

A zvykejte ho na kolektiv dětí, třeba tím, že s ním budete chodit na hřiště nebo do mateřského centra.